Duo expositie “BE-TEKEN-EN”

Van 8 mei t/m 28 juni 2026 presenteren kunstenaars Maron Hilverda en Jeanette Hoekstra de tentoonstelling BE-TEKEN-EN in de Koppelkerk in Bredevoort. Deze expositie, onderdeel van een uitwisseling tussen kunstenaarsinitiatief Breekijzer en Platform Deventer Kunstenaars, onderzoekt de relatie tussen tekenen en betekenen.
Opening 7 mei om 19.30 uur
Op 28 juni om 15.00 uur is iedereen welkom op de finissage tijdens een Meet en Greet met de kunstenaars. Het publiek is daarbij van harte uitgenodigd om te ‘be-teken-en’ op de wanden.
Openingstijden: vrij t/m zo 11.00 – 17.00 uur
Direct op de wanden uitgevoerde monumentale tekeningen vormen het uitgangspunt voor BE-TEKEN-EN. Hilverda en Hoekstra starten ieder met een tekening van waaruit de expositie zich organisch uitbreidt over de muren van de verschillende ruimtes op de bovenverdieping van de Koppelkerk. De wandtekeningen worden aangevuld met diverse bewerkte materialen, om zo een totaalinstallatie tot stand te brengen.
In een dynamisch samenspel reageren Hilverda en Hoekstra op elkaar en ontlokken zij betekenis, voor zichzelf en voor de toeschouwer. Inspiratie voor dit project halen de kunstenaars uit de eerst getekende sporen van de mens: de prehistorische grottekeningen. Maar ook de oorsprong van het tekenen waarbij de tekening fungeert als een medium waarin diepgewortelde betekenissen en gevoelens worden omgezet in betekenis is een drijfveer. Daarnaast worden zij geraakt door inzichten uit de bio-semiotiek: de theorie dat alle levende systemen – van mens tot dier en plant – betekenis creëren en uitwisselen via tekens..
Met BE-TEKEN-EN benadrukken de kunstenaars de tijdloze kracht van tekenen als middel om betekenis te geven en te delen.